Monthly Archives: Styczeń 2014

3 powody by nie isc na trening

 3 powody by nie isc na trening

Kreatyna vs kreatynina

Zastanawialiście się może po jakim czasie kreatyna zmienia się w bezużyteczną kreatyninę po kontakcie z wodą? Jest dużo mitów na ten temat – przez co np. często odradza się picie suplementów „intra workout” (podczas treningu), które zawierają kreatynę.
Jak wykazało pewne badanie…

Nie wszystko co zobaczysz w Internecie jest prawda

Obrazek z serii „nie wierzcie we wszystko, co znajdziecie w Internecie”. Ewidentna instrukcja jak NIE robić wykroków. Kolano daleko poza rzutem na stopę, sylwetka pochylona…

1463077 157732621103566 1497297125 n Nie wszystko co zobaczysz w Internecie jest prawda

Nie zastanawiaj sie, po prostu zrob to

Za dużo myślicie, za mało robicie. Boicie się podjąć pierwszy krok, bo „co będzie jeżeli robię źle?”, „Co będzie jeżeli COŚ TAM?”

Pamiętajcie – NAJGORSZY JEST BEZRUCH! Najpierw zacznijcie działać wedle logiki i własnych przekonań, tego co słyszeliście i przeczytaliście. Po prostu zacznij i się nie zastanawiaj czy robisz na 100% dobrze czy źle…

Czy wiesz, ze?

Kilogram śledzi zawiera przeciętnie 6,5-10g kreatyny.

1391704 153123364897825 1083705176 n Czy wiesz, ze?

Trening instynktowny/intuicyjny czy moze sztywna rozpiska treningowa?

Tym artykułem chciałbym przedstawić moje podejście do sprawy. Wiadomym jest, że różnorodność ćwiczeń siłowych to również ogrom bodźców, które dostarczamy do mięśni (mikrouszkodzenia) i całego organizmu (odpowiedź hormonalna). Plusem każdorazowej zmiany ćwiczeń jest ciągłe szokowanie naszych mięśni, co wymusza na mięśniach dużą pracę, powoduje znaczne mikrouszkodzenia włókien mięśniowych i przyczynia się do wzrostu grubości, siły i wytrzymałości mięśni czyli w skrócie postępów treningowych.
guy writing notebook 0 Trening instynktowny/intuicyjny czy moze sztywna rozpiska treningowa? Czy zatem każdy trening powinien wyglądać inaczej?

Sauna po treningu

„Wchodząc do sauny w ciągu pierwszych 4 minut temperatura naszej skóry wzrasta do 40ºC. Kolejne minuty powodują, że nagrzewa się nie tylko nasza skóra, ale i cały organizm. Zaczynamy się obficie pocić. Straty płynów w naszym organizmie są naprawdę wysokie. Uświadomić musimy sobie, że widoczny pot to tylko 40% cieczy, która opuszcza nasz organizm. Pozostałe 60 % wyparowuje z powierzchni skóry automatycznie. Nigdy nie zapomnijmy, zatem odpowiednio nawodnić nasz organizm po wyjściu z sauny.”

 Sauna po treningu
Dlatego też zawsze odradzam korzystania z sauny bezpośrednio po treningu. Zarówno trening jak i pobyt w saunie…

Masz dosc suchej kury z ryzem? No problem

Składniki:
- pierś kurczaka
- makaron pełnoziarnisty z pszenicy durum
- pomidory krojone (z puszki)
- cukinia
- cebula
- przyprawy
- zioła
Schowek01 Masz dosc suchej kury z ryzem? No problem

Własna tortilla

Jak „fast-food” to własnej produkcji icon smile Własna tortilla Pierś kurczaka z dodatkami w wieloziarnistej tortilli.

1374194 146496508893844 1627610711 n Własna tortilla

Cwiczenia na wzmocnienie gorsetu miesniowego

Ćwiczenia na wzmocnienie gorsetu mięśniowego czyli mięśni otaczających tułów. Są to tzw. ćwiczenia stabilności ogólnej (ang. Core stability). Wzmocnienie tych mięśni jest bazą do wykonywania wszelkich ruchów człowieka, wspomaga rehabilitację, niweluje bóle dolnego odcinka kręgosłupa, jak też pomaga utrzymać odpowiednią postawę podczas typowych ćwiczeń siłowych…