Kalkulator


Kalkulator BMR/TDEE

W prostych słowach Basal Metabolic Rate (BMR) odzwierciedla ilość kalorii (energii), którą "spalimy" śpiąc cały dzień.

Total Daily Energy Expenditure (TDEE) jest szacunkową liczbą kalorii, którą spalimy w ciągu dnia, biorąc pod uwagę współczynnik aktywności (PAL)

Kluczową sprawą, w wykorzystaniu uzyskanych wyników, jest zrozumienie, że jest to tylko baza to dalszego dobierania diety. Przykładowo - jeżeli chcemy redukować wagę, musi zaistanieć deficyt kaloryczny! Jeżeli chcemy zwiększać wagę ciała, to należy spożywać (i przyswajać!) więcej kalorii, niż wynosi nasze zapotrzebowanie. Uczulam też, że zawsze będą lekkie odchylenia w dokładności obliczeń, m.in. ze względu na różną zawartość beztłuszczowej masy ciała i procentowej zawartości tkanki tłuszczowej, jak też chociażby ze względu na wahania poziomu hormonów tarczycy itd.

Kalkulator oblicza BMR na podstawie wzoru Harrisa Benedicta w wersji zaktualizowanej przez Roza i Shizgal w 1984r. (Poprawiona dokładność)

Roza AM, Shizgal HM. The Harris Benedict equation reevaluated: resting energy requirements and the body cell mass. Am J Clin Nutr July 1984 vol.40(1),168-182.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz