Ile procent sukcesu stanowi dieta?

Ile razy spotkaliśmy się ze stwierdzeniem, że dieta stanowi 70% czy nawet 90% sukcesu? Oczywiście jest w tym trochę racji, ponieważ na nic zdadzą się nasze wysiłki na siłowni jeżeli nie zapewnimy organizmowi wystarczającej ilości kalorii, mikroelementów i snu potrzebnych do regeneracji naszego organizmu. Niekoniecznie należy negować takie wywyższanie diety, ponieważ sprawia to, że ludzie coraz to bardziej zastanawiają się nad istotą prawidłowego odżywiania. O ile świadomość wpływu treningu na nasz organizm jest wysoka wśród społeczeństwa, o tyle rola diety jest często pomijana…

Osoby rozpoczynające przygodę z treningami na siłowni często nie mają pojęcia, jak ważne jest odpowiednie odżywianie. Możemy kontrolować ilość tkanki tłuszczowej i przyrosty masy mięśniowej tylko wówczas gdy dostarczamy odpowiednią ilość kalorii i zachowujemy przy tym odpowiednią proporcje trzech podstawowych źródeł energii: węglowodanów, tłuszczu i białka. Gdy zależy nam na powiększeniu naszej masy mięśniowej musimy dostarczyć wysokojakościowych „cegiełek” do syntezy nowej tkanki mięśniowej, a przede wszystkim do tego żeby nasz organizm mógł się prawidłowo regenerować. Jeżeli zależy nam na utracie tkanki tłuszczowej, to tak naprawdę głównym krokiem do realizacji tego celu jest przestrzeganie odpowiedniej diety o określonej liczbie kalorii – niższej od naszego zapotrzebowania kalorycznego. Jednak należy zauważyć, że dużo łatwiej będzie osiągnąć cel stosując odpowiednie ćwiczenia fizyczne i suplementy diety.

Zatem co jest ważniejsze – trening, dieta czy może suplementacja? Każdy z elementów tworzy jedną spójną całość i dopiero gdy każdy element będzie pod kontrolą, zaczniemy otrzymywać konkretne rezultaty. Mówiąc całość mam na myśli również regenerację, systematyczność, a nawet samą motywację i determinację w dążeniu do celu.

1 komentuj

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz