Trening dla poczatkujacych Cz1.

Jeżeli Twoim marzeniem jest wyglądać jak model/modelka z okładki jednego z czasopism typu Men’s Health, SDW, KiF czy tym bardziej Muscular Development mam dla Ciebie dwie wiadomości. Dobra jest taka, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zła jest taka, że nie jest to takie proste jak się niektórym wydaje. Nie wystarczy zjeść na obiad schabowego czy też kurczaka z ryżem i pomachać ciężarkami.

Jeżeli chcesz zacząć trenować wiedz, że w pierwszej kolejności musisz odpowiednio do tego przygotować swoje ciało. Nie możesz wymagać od swoich mięśni, stawów, ścięgien aby od razu były zdolne wytrzymywać trud treningu oporowego…

Jeśli nigdy nie ćwiczyłeś siłowo to nie możesz wymagać od swoich mięśni i stawów by wytrzymywały duże obciążenia treningowe skoro nigdy wcześniej tego nie robiły. W sporcie, tak jak w życiu zawsze zaczynamy od podstaw. Musisz wiedzieć, że powinieneś trenować całe ciało, wszystkie mięśnie aby nie powstały dysproporcje. Dla przykładu wiele osób ćwiczy tylko górę ciała, pomijając trening nóg. Nie jest to właściwe, gdyż wówczas tak naprawdę trenujemy tylko połowę ciała. Nogi są fundamentem naszego ciała i powinniśmy je trenować tak samo jak pozostałe mięśnie. Co więcej słabe nogi nie pozwolą na wykonanie podstawowych ćwiczeń na górną część ciała.

Zaczynając trenować wcale nie musisz kupować drogiego sprzętu do ćwiczeń, czy płacić za karnet na siłownię. Na początek wystarczy ciężar własnego ciała i ewentualnie parę drobiazgów, które masz pod ręką.

Trening – czy to w domu, czy na siłowni, czy w terenie zawsze powinien składać się z następujących elementów:

– rozgrzewka,

– trening właściwy (najlepiej całego ciała – na początku),

– stretching (rozciąganie).

Przejdź do części drugiej artykułu.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz